Project Description

Stowarzyszenie istnieje od 2002 roku i zrzesza osoby zainteresowane historią i rozwijaniem pasji z nią związanych. Członkowie prężnie działają np. w utworzonym przez nasze Stowarzyszenie Klubie Gier Planszowych, Sekcji Tańca dawnego, Sekcji Szermierki dawnej czy Sekcji Łucznictwa tradycyjnego.

Od sierpnia 2017 roku Stowarzyszenie założyło działalność gospodarczą skupiającą się na połączeniu sportu, edukacji i kultury.

Od początku istnienia Stowarzyszenie świadczy usługi na rzecz innych podmiotów w zakresie organizacji eventów i imprez w klimatach rycerskich (festyny, dni miast, wydarzenia, itp.):

+ firmowych (współpracowaliśmy m.in. z Makro, Biedronką, Parkiem Linowym Avana, gminami z naszego województwa i wieloma innymi)

+ okolicznościowych (urodziny, warsztaty edukacyjne, zajęcia sportowe, itd.)

+ działania edukacyjno-rekreacyjne dla dzieci w szkołach, przedszkolach.

Żeby zaspokoić potrzeby firm z którymi  Stowarzyszenie współpracuje rozszerzono ofertę o imprezy i eventy teambuildingowe, które pomagają integrować i budować dobre relacje w zespole, co jest szczególnie ważne dla rozwoju firmy i dobrej komunikacji na co dzień. Tak powstała Archers Arena czyli paintball łuczniczy, która jest ciekawą formą aktywnego wypoczynku z elementami integracji i rywalizacji drużynowej. Ta niecodzienna forma rekreacji dedykowana jest dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas.

Poza działalnością gospodarczą Stowarzyszenie zajmuje się również działalności pożytku publicznego.

Inicjatywą Stowarzyszenia jest Klub Gier Planszowych na które zapraszani są wszyscy mieszkańców Koszalina i okolic – ponad 150 tytułów gier planszowych – wstęp jest wolny.

Zorganizowano ponad 150 turniejów łuczniczych a nasi łucznicy zajmują czołowe miejsca w turniejach ogólnopolskich.

Organizowane są regularne treningi: szermierka, tańce dawne, od ponad 12 lat treningi łucznicze.

Działalność charytatywna: wizyty w Hospicjach, w Szpitalu na oddziale dziecięcym z przekazaniem zebranych zabawek i artykułów papierniczych, WOŚP od 2003 roku – dotychczas zebrano ponad 100 tys. zł.

Stowarzyszenie współpracuje z wieloma podmiotami na terenie Koszalina. Do najważniejszych można zaliczyć: Archiwum Państwowe w Koszalinie, Muzeum w Koszalinie, Gmina Miasto Koszalin, Centrum Kultury 105, Klub Wojskowy 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego i wiele innych.

Z  inicjatywy Stowarzyszenia powstał Park Robin Hooda finansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Koszalina 2017 – obiekt sportowy z 70 metrową strzelnicą sportową, placem zabaw dla dzieci.

Do najbardziej znanych działań można zaliczyć:

– oprawa rycerska – Herbatka Izbowa Północnej Izby Gospodarczej w 2013r.,

– Obchody Dni Koszalina – obóz rycerski pod murami miasta, w Parku Książąt Pomorskich

– oprawa rycerska – Bitwa o Krowę w Białogardzie i Świdwinie od ok. 10 lat.

Stowarzyszenie Koszalińska Kompania Rycerska

ul. Bożka 3/2, 75-454 Koszalin

tel. 509 816 943

email: kkr@kkr.nsc.pl

www.kkr.nsc.pl

Click edit button to change this text.

Click edit button to change this text.