›› Strona Główna ›› New article

New article

 

Koszaliński kwartet, czyli GRUPA PROJEKT powstała w Koszalinie w lutym 2002 roku.

Liderem zespołu jest Robert Latocha - wokalista, gitarzysta oraz autor muzyki do większości utworów wykonywanych przez zespół. W zespole jest też Ewa Jachimowicz - na co dzień zawodowa skrzypaczka Filharmonii Koszalińskiej oraz Radek Moskal - gitarzysta basowy.

Do tej pory GRUPA PROJEKT prezentowała swoją twórczość w programach: „Kawa czy herbata?” - TVP1 i Polonia, „Fonograf” – TVP3 oraz w różnych stacjach radiowych.
Teledysk do piosenki „Wyspy Szczęśliwe” prezentowany był w programie informacyjnym „Teleexpress” - TVP1 oraz w sieci Multikino w całej Polsce – w ramach Festiwalu Wideoklipów Polskich Yach Film 2003.

Wideoklip do utworu „Everlasting”, prezentowany był w ramach kolejnego Festiwalu Wideoklipów Polskich Yach Film 2004. W dniu 7 października ukazała się oczekiwana debiutancka płyta pt. „Pięknie jest”. Znalazło się na niej 11 piosenek i 2 teledyski: „Everlasting” oraz „Zobacz stoję”, klip promujący płytę. Od 7 października płyta "Pięknie jest" jest dostępna w sklepie internetowym Merlin.pl oraz w sklepach EMPiK, Media Markt i Saturn.

Patronat nad debiutancką płytą objęła m.in. Grupa MADE IN KOSZALIN.