›› Strona Główna ›› Aktualności ›› XIII Majowy Turniej Judo Młodzikówk i Dzieci - sukces Klubu Judo Samuraj Koszalin

Już po raz trzynasty UKS Piast Wrzeście był organizatorem i gospodarzem Wiosennego Turnieju Judo młodzików i dzieci. W tym roku chętnych do walk na tatami w Jezierzycach było aż 200 zawodników i zawodniczek z 17 klubów. Turniejowe walki stały na bardzo wysokim poziomie, wiele z nich kończyło się pięknymi rzutami godnymi przyszłych mistrzów. Zgromadzona publiczność również nie zawiodła i gromkimi brawami zachęcała młodych sportowców do walki. Doskonale reprezentowali się judocy z Klubu Judo Samuraj Koszalin. Nasi młodzi judocy wywalczyli aż siedem złotych medali!

W kategorii wagowej do 39kg Wojciech Parcheta nie miał sobie równych. Wojtek stoczył pięć walk i wszystkie, w pierwszych sekundach, wygrał przed czasem.
Na najwyższym podium stanęli również: Oskar Tałaj (30kg), Dagmara Paszkowska (34kg), Robert Grzegorczyk (42kg), Alicja Sobiraj (56kg), Gracjan List (55kg), Adrian Makowiecki (+81kg).
Ze srebrnymi krążkami wrócili Mateusz Klemann (23kg) oraz Łukasz Mucha (73kg).
Medale brązowe wywalczyli: Anika Łozińska (29kg), Daniel Kapciak (39kg), Karolina Józefowicz (42kg). Tuż za podium, na piątym miejscu, stanęli: Gracjan Żbik (33kg), Karol Łoziński (55kg) oraz Karol Sobiraj (+46kg).
Siódme miejsca wywalczyli: Michał Włodarczyk (29kg), Mikołaj Łapczuk (29kg), Marcel Paprocki (32kg), Łapczuk Mateusz (36kg), Filip Lorek (42kg) oraz Agnieszka Kleniewska (50kg).
W punktacji drużynowej Klub Judo Samuraj Koszalin zajął I miejsce, wyprzedzając KSJ Gwardia Koszalin i KS Olimpia Grudziądz.
Gratulujemy naszym młodym judokom i życzymy dalszych sukcesów na tatami!