›› Strona Główna ›› Aktualności ›› II miejsce kołobrzeskiego szpitala w rankingu Rzeczypospolitej także dzięki Meden-Inmed

II miejsce kołobrzeskiego szpitala w rankingu Rzeczypospolitej także dzięki Meden-Inmed

W rankingu Rzeczpospolitej "Bezpieczny szpital" zwyciężył w tym roku Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie, zdobywając 894 pkt na 1000 możliwych. Regionalny Szpital w Kołobrzegu znalazł się pół kroku za nią; do zwycięzcy zabrakło mu zaledwie 0,36 pkt. W rankingu uczestniczyło 256 szpitali prowadzących procedury zabiegowe.

Punkty były przyznawane za zarządzanie (wymogi sanitarne, infrastruktura, kondycja finansowa), jakość opieki (otrzymane certyfikaty i akredytacje) i jakość opieki nad pacjentem (warunki na salach, kwalifikacje personelu).Warto zauważyć, że swój mały udział w tym sukcesie ma koszalińska firma MEDEN-INMED Sp. z o.o. mieszcząca się przy ul. Wenedów 2 w Koszalinie, która wyposażyła szpital kołobrzeski w unikalny i bardzo nowoczesny "ZINTEGROWANY BLOK OPERACYJNY - CORE" firmy RICHARD WOLF GmbH.

CORE jest to skrót od agielskich słów Complete Operating Room Endoscopy. Szpital Regionalny w Kołobrzegu był pierwszym w Polsce ośrodkiem wyposażonym w tak unikalną i nowoczesną aparaturę, którą mogą pochwalić się najlepsze ośrodki na całym świecie m.in. CLINIQUE GENERALE BEAULIEU w Genewie, HOSPITAL JUAN CANALEJO w La Corunie, KLINIKUM "RECHTS DER ISAR" w Monachium, UNIVERSITATSKLINIKUM w Wurzburgu, SAGAR HOSPITAL w Bangalore, HOSPITAL DE POLICIA w Bogocie, RAJAVITHI HOSPITAL w Bangkoku itd.

Główne zalety CORE to :

- wzrost poziomu bezpieczeństwa pacjenta

- poprawa warunków pracy personelu medycznego

- planowanie i analiza kosztów zabiegowych

- wysoki poziom integracji wszystkich urządzeń podczas operacji

- unikanie niewłaściwych czynności zabiegowych

- prostsza kontrola - większa swoboda podczas operacji

- bardziej wydajne procedury operacyjne

- menu przyjazne dla użytkownika

- intuicyjna nawigacja z hasłowymi zwrotami w języku polskim

- archiwizacja obrazów endoskopowych, filmów wraz z danymi pacjentów

- podłączenie do systemu PACS, RIS i HIS

- operacje z użyciem kontroli głosowej niezależnej od użytkownika

- równoległe wyświetlanie obrazów z różnych żródeł na dowolnych monitorach na salach operacyjnych

- konsultacje specjalistyczne podczas operacji

- wymiana doświadczeń między specjalistami krajowymi i międzynarodowymi

- transmisja do sali wykłądowej i pokojów lekarskich

- wideokonferencje

W skład systemu CORE wchodzi : aparatura endoskopowa, system zarządzania obrazem i dźwiękiem, RIWO-NET centralna jednostka zarządzania, sterowanie urządzeniami medycznymi (sprzętem endoskopowym, stołami operacyjnymi, oświetleniem, elektrochirurgią, archiwizacją), wideokonferencje oraz chirurgia jednoosobowa. "