›› Strona Główna ›› Aktualności ›› Bezpłatne badania USG dla dzieci w Koszalinie - Fundacja Ronalda Mc Donalda i Centrum Rehabilitacji "Norman"

Bezpłatne badania USG dla dzieci w Koszalinie - Fundacja Ronalda Mc Donalda i Centrum Rehabilitacji "Norman"

Od wtorku (11.05.2010) w Koszalinie prowadzono bezpłatne profilaktyczne badania USG dzieci i konsultacje. Specjaliści przyjmą małych pacjentów w ambulansie na Rynku Staromiejskim.


Ponad tydzień - od wtorku (11 bm.) do czwartku (20 bm.) - potrwa akcja bezpłatnych profilaktycznych badań ultrasonograficznych dzieci organizowana w Koszalinie przez Fundację Ronalda Mc Donalda i Centrum Rehabilitacji "Norman". Badania prowadzone będą w ramach programu walki z nowotworami u dzieci. Specjaliści rehabilitanci z CR "Norman" udzielą konsultacji w zakresie wczesnej interwencji neurorozwojowej.

Na Rynku Staromiejskim zaparkuje specjalistyczny ambulans medyczny Fundacji Ronalda Mc Donalda - unikatowa, jedyna w Europie, mobilna przychodnia wyposażona w dwa gabinety lekarskie, poczekalnię, rejestrację oraz nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Z badań i konsultacji mogą skorzystać wszystkie dzieci w wieku od 9 miesięcy do 5 lat.

Badania są bezpieczne, bezbolesne, wykonywane przez doświadczonych lekarzy radiologów według standardów określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne Polegają na pełnej ocenie ultrasonograficznej szyi oraz jamy brzusznej wraz z narządami miednicy mniejszej. W całości finansuje je Fundacja Ronalda Mc Donalda.
Dzieci będą badane i konsultowane codziennie od godz. 9 do 17. Wcześniej należy je zarejestrować - oddzielnie na badanie USG i oddzielnie na konsultacje. Zapisy przyjmowane są w godz. od 10 do 18 pod numerem telefonu: 508 398 588. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu dziecka decyduje kolejność zgłoszenia. Badanie trwa około 15 minut, tyle samo czasu przewiduje się na konsultacje. Rodzice otrzymają wyniki badań, mogą też liczyć na poradę lekarską.
* * *
Fundacja Ronalda Mc Donalda jest organizacją pożytku publicznego. Powstała w 2002 roku. Jej działalność koncentruje się na wspieraniu leczenia i profilaktyki chorób u dzieci, zwłaszcza nowotworów dziecięcych.

 

Źródło: www.gk24.pl, 13.05.2010 i 07.05.2010