›› Home ›› ›› I FORUM MADE IN KOSZALIN

I FORUM MADE IN KOSZALIN

W dniach 1-3 grudnia 2015 odbyło się I FORUM MADE IN KOSZALIN, którego ideą było promowanie patriotyzmu lokalnego, designu oraz firm i wydarzeń, z których Koszalin jest dumny. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Centrum Biznesu Fundacji Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Koszalinie.

 

Podczas pierwszego tego typu Forum w Koszalinie zaprezentowane zostały wyjątkowe koszalińskie firmy i wydarzenia, a wybitne oraz te, które w najlepszy sposób promują Koszalin, nagrodzone zostały LAURAMI MADE IN KOSZALIN 2015.

Nominacje do nagród LAURY MADE IN KOSZALIN 2015 odbywały się w październiku z udziałem mieszkańców Koszalina w 4 kategoriach: KULTURA i DESIGN, IT, STYL ŻYCIA i INSPIRACJE, BIZNES. Spośród wszystkich nominowanych firm i wydarzeń Kapituła FORUM MADE IN KOSZALIN wybrała wybitne, które podczas Forum zostały nagrodzone LAURAMI MADE IN KOSZALIN 2015.

Nagrodzeni LAURAMI MADE IN KOSZALIN 2015 w poszczególnych kategoriach:

 

Kategoria: KULTURA I DESIGN

HS99 Sp.zo.o.sp.k; www.hs99.pl

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja; www.integracjatyija.pl

Festiwal Kabaretu Koszalin; www.kabareton-koszalin.pl

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”; www.mlodziifilm.pl

 

Kategoria: IT

SPARKcamp; www.sparkcamp.pl

KINGUIN; www.kinguin.pl

MENTAX.PL Sp.J. Bartosik, Polak, Tlołka; www.mentax.pl

MIKROSERWIS s.c. Bodendorf, Możejko, Talewski; www.mikroserwis.pl

 

Kategoria: STYL ŻYCIA I INSPIRACJE

NOCNA ŚCIEMA; www.nocnasciema.com

AKADEMIA ODKRYWCÓW; www.pomyslowafabryka.pl

CUKIN

 

Kategoria: BIZNES

Dorobek 10 lat i więcej prowadzonej działalności

Meden-Inmed Sp. z o.o.; www.meden.com.pl

 

Produkty znane w kraju i na świecie

Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley; www.kurtiak-ley.pl

 

Młode innowacyjne firmy

Wındhunter_group; www.windhunter.com

 

Zgodnie z ideą MADE IN KOSZALIN zarówno wydarzenia i firmy, które były prezentowane oraz zostały nagrodzone podczas FORUM MADE IN KOSZALIN są tworzone i powstają dzięki koszalinianom, ale również nagrody LAURY MADE IN KOSZALIN 2015 mają iście koszaliński charakter. LAURY MADE IN KOSZALIN 2015 stworzone zostały przez koszalińskiego artystę Piotra Stramskiego – pracownika Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej i powstały ze szkła z koszalińskiej firmy COMFORT GLASS Romuald Sobieralski.

Również materiały promocyjne związane z Forum – plakaty, zaproszenia itp. zaprojektowała Justyna Matysiak z Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Forum MADE IN KOSZALIN zostało otwarte prelekcją na temat Koszalina jako marki oraz marek koszalińskich w strategii rozwoju i promocji miasta, prowadzoną przez dr Monikę Kaczmarek-Śliwińską oraz dr Piotra Szarszewskiego z Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej.

W poszczególnych częściach Forum zaprezentowane a następnie nagrodzone LAURAMI MADE IN KOSZALIN 2015 zostały firmy i wydarzenia w kategoriach: IT, Kultura i Design, Styl życia i inspiracje oraz Biznes.

Podczas ostatniego dnia Forum odbył się panel dyskusyjny DLACZEGO KOSZALIN? podczas którego na temat Koszalina wypowiedzieli się cudzoziemcy oraz „koszalinianie z wyboru”.

Forum MADE IN KOSZALIN zamknął SPARKcamp – otwarte spotkanie ludzi związanych z branżą IT oraz środowiska lokalnego.

W 2016 roku Centrum Biznesu Fundacji Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Koszalinie planuje organizację kolejnego FORUM MADE IN KOSZALIN.

Patronat nad Forum MADE IN KOSZALIN sprawował Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński.

Patronat medialny nad Forum objęli: Radio Koszalin, PRESTIŻ magazyn koszaliński, Głos Koszaliński, Tygodnik MIASTO, TV MAX oraz TVP Szczecin.

Partnerami wydarzenia byli: Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa, Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie, Politechnika Koszalińska oraz SPARKcamp.

 

 

dofinansowano z budżetu Gminy Miasta Koszalina